تجهیزات و ماشین آلات

تجهیزات و توانایی اجرایی شرکت لاهیج سوله

لاهیج سوله از جمله معدود تولیدکنندگانی است که در دو خط تولید کاملا رباتیک با روش تولید صنعتی توانسته است در یک کیفیت جهانی به ظرفیت بالایی در زمینه سازه‌های فلزی دست یابد. لاهیج سوله مجهز به ماشین آلات پیشرفته، کامل و بروزی در این زمینه است که می‌تواند محصولی دقیق و مطابق با استانداردهای بین المللی ارايه کند.

دستگاه رول بازکن Rewinding Machine

دستگاه
رول بازکن

Rewinding
Machine

کارخانه لاهیج سوله مجهز به دستگاه رول بازکنی ست که میتواند رولهای فولادی را به ضخامت حداکثر ۲۰ میلی متر باز و با دقت بالا به صفحات تخت تبدیل کند. وجود این دستگاه و دستگاههای مشابه لاهیج سوله را قادر میکند مواد اولیه مورد نیاز خود را با دقت و سرعت بالا تامین نماید.

The Lahij Souleh Factory is equipped with a Rewinding machine that can open steel rolls at a maximum thickness of 20 mm and convert them to flat panels with high precision. This enables us to provide the required raw materials with great precision and high speed.

دستگاه‌های برش سرد گیوتین Guillotine Machine

دستگاه‌های
برش سرد
گیوتین

Guillotine
Machine

در بخش تجهیزات برش سرد شرکت لاهیج سوله بر اساس نیاز هر پروژه از دستگاه‌های گیوتین ۶ متری، ۳ متری، ۲ متری و ۱ متری استفاده می‌کند.

Based on the needs of each project lahij Souleh Co. uses various size of guillotine such as 6, 3, 2 and 1 in meter in the cold cutting section.

دستگاه‌برش گرم CNC Cutting Machine-oxy-fuel

دستگاه‌
برش گرم CNC

CNC
Cutting Machine
-oxy-fuel

شرکت لاهیج سوله برای بالا بردن سطح کیفی محصولات خود و با توجه به نیاز روز افزون به تجهیزات مدرن برش، شرکت را به دستگاه برش CNC مجهز نموده است. این تجهیزات قابلیت برش ورقهای فولادی به اشکال مختلف و با دقت بسیار بالا را دارند. از موارد کاربرد آن می توان به برش قوسی در بال تیرهای فولادی - در نقاط تشکیل مفاصل پلاستیک - اشاره کرد. تجهیزات CNC قادر است به شکل بری ها و زاویه بری ها را با هر نوع پیچیدگی به انجام برساند.

دریل CNC

CNC Drill

به کارگیری دستگاه دریل CNC در شرکت لاهیج سوله این امکان را به وجود آورده که بر اساس نیاز مشتری و با الگوها و اندازه های گوناگون در صفحات فولادی حفره ایجاد شود. دستگاه CNC با یک بار برنامه ریزی قادر است به شکل خودکار بارها یک قطعه را با دقت و سرعت بالا تولید نماید.

دریل CNC

دستگاه مقاطع H ساز H section Welding Machine

دستگاه‌
مقاطع H ساز

H section
Welding Machine

شرکت لاهیج سوله با دارا بودن 2 دستگاه تمام اتوماتیک Hساز با طول نا محدود کلیه اعضای I و H شکل خود را با کیفیت و سرعت بالاا در تمام ابعاد فنی تولید می نماید.

With possessing 2 fully automatic and unlimited H section welding machine Lahij Souleh Co. is capable of manufacturing the high quality "I" and "H" shape parts in all technical dimensions in very high speed.

دستگاه اتوماتیک
مقاطع باکس ساز

BOX Section
Welding Machine

این شرکت با تجهیزات دستگاه باکس ساز، مشکل اساسی ساخت مقاطع باکس را که عموما دچار تابیدگی، انحنا یا پیچش می شدند، حل نموده و تغییری حیاتی در کیفیت و سرعت تولیدات ایجاد کرده است.

دستگاه اتوماتیک مقاطع باکس ساز BOX Section Welding Machine

دستگاه
پوزیشنر و ترانسفر

Positioner &
Transfer Machine

شرکت لاهیج سوله در خطوط مونتاژ و جوشکاری خود از تجهیزات اتوماتیک و هیدرولیک پوزیشنر و ترانسفر بهره میگیرد. از جمله مزایای به کارگیری این تجهیزات، عدم ضربه به قطعه هنگام چرخاندن و جابجایی قطعات است. مزیت مهم تر این است که در انجام جوشکاری های طولی و گوشه در قطعات می توان زاویه قرارگیری مناسب را برای هر قطعه انتخاب نمود که این ویژگی ایجاد خطوط جوش با ساق های مساوی و در نهایت افزایش کیفیت جوش ها را به دنبال دارد.

دستگاه پوزیشنر و ترانسفر Positioner & Transfer Machine

در این روش، مقاطع جعبه ای و باکس ستون که در چشمه های اتصال آنها می بایست، مطابق با آیین نامه های مربوط به مبحث دهم مقررات ملی ساختمان از ورق های پیوستگی و سخت کننده استفاده شود با روشی نوین و حرفه ای و با کیفیت بسیار بالا جوشکاری می شوند. در روش های قدیمی از روش برش ورق در محل چشمه اتصال و با لوبیایی نمودن وجه چهارم برای استفاده از جوش شیاری که به دلیل تراکم جوشکاری در یک وجه ستون باعث ایجاد تنش و انحراف طولی ستون میگشت - استفاده می شد و اکثر سازندگان روش عدم جوشکاری وجه چهارم را انتخاب و به طور کلی مساله را پاک می کردند. حال با استفاده از روش جوش سرباره که در آن نازل جوش تمام اتوماتیک به داخل مقاطع وارد شده وجه چهارم ستون توسط جوش شیاری به صورت کامل به سخت کننده داخلی ستون پیوسته میگردد کلیه موانع اجرایی مطروحه فوق حذف شده و چشمه اتصال از کیفیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. شرکت لاهیج سوله مفتخر است که در این مقوله در شمال کشور پیشگام بوده و در جهت ارتقا کیفیت خود از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

فرآیند جوشکاری
جوش سرباره

Electro Slag
Welding

فرآیند جوشکاری جوش سرباره Electro Slag Welding

دستگاه های
جوش زیر پودری

Submerged
Welding Machine

لاهیج سوله با دارا بودن 4 دستگاه جوش زیر پودری دروازه ای 6 تراک جوش زیر پودری و 3 دستگاه زیر پودری بوم و ستون، کلیه جوش های نفوذی قسمت های لقمه سازی بال و جان قطعات اصلی را جوشکاری می نماید. این فرایند با کیفیت، به صورت تمام اتوماتیک و با سرعت بالا اجرا می شود.

Lahij Souleh Co, has 4 Gate Submerged Welding Machine, 6 submerged welding truck and 3 Column and Boom Submerged Welding Machine, which are capable of performing all longitudinal corner welding of main parts as well as diffusion welding of flange and web of beams. This process is performed in a fully automated and high-speed manner.

دستگاه های جوش زیر پودری Submerged Welding Machine

CO2 Welding

جوشکاری CO2

CO2 Welding

در روشهای پیشین که جوشکاری اتصالات، عمدتا توسط الکترود دستی صورت میگرفت، با توجه به ضخامت بالای الکترود (معمولا 4تا 5میلیمتر) و گل حاصل از جوشکاری ایراداتی در نوار جوش به وجود می آمد که میتوان به عدم نفوذ، عدم ذوب کناره جوش و همچنین ماندن گل جوش بین پاسی اشاره کرد. بنابراین برای حذف ایرادات مذکور در لاهیج سوله از روش جوش CO2با ضخامت الکترود 1.2میلی متر در درزها و شیارها استفاده می شود. همچنین با آمپراژ بالاتر و تشکیل حوضچه مذاب با ثبات تر و با ایجاد حفاظ گازی توسط گاز CO2از ایجاد گل جوشکاری بین پاسی جلوگیری می شود. این روش به صورت نیمه اتوماتیک انجام میشود و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

شات بلاست Shot blasting machine

شات بلاست

Shot blasting Machine

این دستگاه از یک ریل متحرک یا تعدادی استوانه غلتان ساخته شده است، که قطعه مورد نظر ما را به داخل محفظه شات بلاست هدایت می کند. ورودی و خروجی محفظه با الستیک های آویزان و کرکره مانندی مسدود می شودکه مانع از خروج ساچمه های پرتابی شود. این نوع از دستگاه ها صرفا در صنایع بزرگ کاربرد دارد و توان کاری و کیفی آنها نسبت به روشهای قدیمی سند بالست بسیار بالاترر و با کیفیت تر می باشد.

سندبلاست و رنگ آمیزی Sandblast & Painting

سندبلاست و
رنگ آمیزی

Sandblast & Painting

شرکت لاهیج سوله با دارا بودن سالن سندبلاست با مساحت 300 متر مربع و با همین مساحت و تجهیزات مدرن پاشش رنگ توسط دستگاه ایرلس، توانسته سطح کیفی محصولات نهایی خود را مطابق با بالاترین استانداردهای کیفی آیین نامه که در مبحث 10 مقررات ملی ساختمان SA3 مطرح شده ارتقاء دهد. در بخش شات بلاست لاهیج سوله، قطعات به صورت تمام اتوماتیک وارد ریل دستگاه می شوند و زنگ زدایی هم زمان از تمام وجوه قطعه، با پرتاب ساچمه انجام می شود. لازم به ذکر است که این تجهیزات در نوع خود مدرن ترین تجهیزات زنگ زدایی در جهان به شمار میرود. پس از اتمام مرحله جوشکاری و تایید واحد کنترل کیفی ابعادی و کنترل کیفی جوش، قطعه ساخته شده به بخش رنگ آمیزی ارسال می شود. در این بخش توسط تجهیزات زنگ زدایی و با استفاده از حلال کاملا صیقلی شده و کلیه سرباره و گل جوشکاری از قطعه انجام می شود. سپس توسط گیج مخصوص ضخامت لایه های رنگ روی قطعه کار سنجیده و در صورت تایید به محل دپوی قطعات ارسال می شود.

حمل و نصب Logistic & Installation

حمل و
نصب

Logistic &
Installation

جهت انجام پروژه های عمرانی در سطوح گسترده جز جدانشدنی تصمیم گیریها وجود یک سیستم یکپارچه مدیریتی از مرحله ی ساخت تا نصب است. با بررسی و سنجش موانع اجرایی و مشکلات نصب از ابتدای، پروژه مراحل ساخت به گونه ای برنامه ریزی می شود که ارسال و بارگیری طبق برنامه ی عملی و قابل اجرا برای نصب انجام گردد. بدین منظور از ابتدا محل استقرار و توان اجرایی جرثقیل ها سنجیده و مطابق با آن مراحل ساخت پیش میرود. تقدم و تاخر در ارسال قطعات هماهنگ با برنامه ی نصب و با کمک تجهیزات و مهارت های شرکت لاهیج سوله انجام می شود. شرکت لاهیج سوله به همراهی تیمی مجرب و متخصص در زمینه ی نصب و اجرای پروژه ها و با بهره مندی از تجهیزاتی همچون جرثقیل های ۵۰ تن ۲۰ تن ۱۰ تن ۵ تن و تریلرهای کشنده و بسیاری امکانات دیگر توانایی بالایی در انجام کامل به موقع و به صرفه ی پروژه ها تا آخرین مرحله را دارد.

جرثقیل های 20 و 50 تن لاهیج سوله درحال اجرای پروژه

جرثقیل های 20 و 50 تن لاهیج سوله درحال اجرای پروژه